BAE'deki kamu ve özel sektördeki kuruluşlar tarafından dijital teknolojilerin hızlı bir şekilde benimsenmesine yönelik yapılan iş birliği; ülkeyi sağlam bir siber güvenlik çerçevesi oluşturmada desteklemeyi, siber güvenlik yeterliliklerinde gelişmeyi sağlamayı ve tüm ekosistemin yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

STM'den "ChatGPT" uyarısı STM'den "ChatGPT" uyarısı

Zawya sitesinin haberine göre anlaşma, BAE Siber Güvenlik Konseyi Başkanı Dr. Mohammed Hamad Al Kuwaiti, anlaşmaya ilişkin açıklamasında “Cisco ile iş birliğimiz, BAE'de dijitalleşmeye paralel olarak siber güvenlik kültürümüzü inşa ederek ve geliştirerek bugün ve gelecekte potansiyel siber tehditlerin ortaya çıkardığı zorluklara verimli çözümler belirlememize ve uygulamamıza yardımcı olacaktır.” dedi.

Cisco Körfez Bölgesi Genel Müdürü Abdelilah Nejjari, yaptığı açıklamada “BAE'de dijitalleşmenin hızla benimsenmesi, ülkeyi çok çeşitli siber tehditler için çekici bir hedef haline getirdi. Günümüzün tehdit ortamının karmaşıklığını anlıyoruz ve bu zorlukların ele alınmasında BAE'yi desteklemeye hevesliyiz. BAE Siber Güvenlik Konseyi ile ülkenin artan siber tehditler arasında dayanıklılığını ve güvenlik duruşunu güçlendirmeye yardımcı olacak iş birliğimizden gurur duyuyoruz.” dedi.