banner23

banner26

banner24

Amazon gözünü Hindistan'a dikti

Hindistan'a daha önce 5.5 milyar dolarlık yatırım yapan Amazon, bu yatırıma ek 1 milyar dolar daha yatırım yaptı.

EKONOMİ 15.07.2020, 16:52
Amazon gözünü Hindistan'a dikti
banner34

Hindistan, dünya devlerinin yatırım gözdesi olmaya devam ediyor.

Amazon, Hindistan’a daha önce yaptığı 5,5 milyar dolar değerindeki yatırımına ek olarak 1 milyar dolar daha yatırım gerçektirecek. Bezos yaptığı açıklamada bu girişimin Amazon’un küresel gücü kullanılarak 2025 yılına kadar 10 milyar dolarlık ihracatı oluşturacağını ifade etti

Son on yılda Hindistan’da neredeyse yarım milyar kişi satışlarını çevrim içi olarak yapsa da pek çok küçük işletme hala e-ticarette yer almıyor. Bu kapsamda Google, Facebook ve Microsoft bu işletmelerin web'de var olmasına ve dijital ödemeleri kabul etmesine yardımcı olacak araçları da piyasaya sürüyor.

Nasscom ve PwC India tarafından hazırlanan bir raporda önümüzdeki 3 yıl içerisinde Hindistan e-ticaret pazarının 150 milyar dolara erişeceği tahmin ediliyor.

Amazon SMBhav konferansını Hindistan'daki e-ticaret platformuna kaydolduktan sonra işlerini büyüten fakir tüccar ve zanaatkarların videolarıyla açmıştı.

Hindistan’daki 300 şehirde protestolar düzenlemiş bir temsilci de Amazon ve Flipkart’ın rekabet karşıtı uygulamalarını duyurmak istediklerini belirtmişti.

28°
az bulutlu