banner23

banner26

banner24

Musk'ın hissesi arttı

Dünya üzerinde salgının yaygınlaşması teknolojiye ilgiyi artırdı. Bu durum teknoloji firmalarına yaradı. Elin Musk'ın hissesi ciddi artış yaptı.

EKONOMİ 22.11.2020, 10:19
Musk'ın hissesi arttı
banner34

Dünya üzerinde salgının yaygınlaşmasıyla teknolojiye olan ilginin artması, başta Elin Musk olmak üzere teknoloji firmalarına yaradı. Elin Musk'ın hissesi ciddi artış yaptı.

Servetine servet kattı

Tesla ve SpaceX'in sahibi olan Musk, yaptığı bir kaç hamle ile servetine servet kattı.

2010 yılında 4 dolarlık bir değere sahipken 2013 yılında hisseleri 30 doları aştı. 2019 yılında 80 doları geçen hisseler, geçtiğimiz günlerde yapılan hamlelerle fark atarak yükseldi.

Yılbaşında 86 dolar olan hisseler salgın sebebiyle bir miktar düşse de Musk bu açığı kapattı. 498 dolara yükselen hisseler Pazartesi 408 dolar ile kapanışı yaptıktan sonra Salı günü 460 dolar seviyesinde işlem gördü. Yılbaşından itibaren inişli çıkışlı olan hisseler 460 dolar seviyesine ulaşınca, Musk diğer teknoloji firmalarının arasında yükselişe geçti.

Tesla ve SpaceX

Elin Musk'ın elektrikli araç üretici markası Tesla'nın piyasada bir çok araç modeli bulunmakta. Roadser, Model S, Model X ve Model 3 bilinenler arasında. Yeni duyurduğu model olan Cybertruck ise eleştiri alsa da bazıları tarafından ilgiyle karşılandı.

Musk'a ait bir diğer marka ve uzay şirketi olarak bilinen SpaceX, 2024 yılında Mars'a insan gönderme ve Starlink projesi ile dikkat çekiyor. Musk yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.

26°
açık