banner23

banner24

Deniz Kuvvetleri’nin acı kaybı

SAT Komandosu Deniz Kurmay Yarbay Şükrü Cömert, görevi başındayken geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat etti.

Genel 16.01.2021, 16:21
Deniz Kuvvetleri’nin acı kaybı
banner46

Silahlı Kuvvetler bünyesinde 21 yıl yapmış olan Deniz Kurmay Yarbay Şükrü Cömert, görevi başındayken geçirdiği rahatsızlık sonucunda hayatını kaybetti.

2019 yılında kurmaylığını alan ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne çok sayıda SAT komandosu yetiştiren Yarbay Şükrü Cömert, yurtiçi ve yurtdışında pek çok başarılı görev ifa etmişti.

15 Ocak 2021 Cuma günü Beykoz Ortaçeşme Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Kuzey Deniz Saha Komutanı Tümamiral Tayyar Ertem, Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Enstitüsü Komutanı Tuğamiral Rafet Oktar, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Enstitüsü Komutanı Tuğgeneral Ertan İnaltekin, SAT Grup Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe gibi birçok general ve amiral katıldı.

Şehit Kurmay Yarbay Şükrü Cömert’in cenazesinde pek çok askeri personel de hazır bulundu.

Cenaze namazının ardından Anadolu Kavağı Mezarlığı’na defnedilen Yarbay Şükrü Cömert’i bilhassa denizci ve SAT komandoları olan silah arkadaşları ve öğrencileri yalnız bırakmadı.

Şehit Kurmay Yarbay Şükrü Cömert için Milli Savunma Bakanlığı da resmi sitesinden bir taziye mesajı yayınladı.

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinden yayınlanan taziye mesajında, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

banner34
16°
açık