banner23

banner26

banner24

ABD Bakanlıklarında Kovid-19 vaka sayısı artıyor

ABD Gazi İşleri Bakanlığı'nda tespit edilen Koronavirüs vakasının rekor sayıyı geçtiği görüldü.

GÜNDEM 05.11.2020, 17:21
ABD Bakanlıklarında Kovid-19 vaka sayısı artıyor
banner34

ABD Gazi İşleri Bakanlığı'nda görülen aktif Kovid-19 vaka sayısı ve temmuz ayında rekor değere ulaşmıştı. Ancak geçen hafta aktif vaka sayısı temmuz ayında gözlemlenen rekor sayının üstüne çıktı.

ABD Gazi İşleri Bakanlığı içerisindeki Kovid-19 aktif vaka sayısında yeniden artış gözlemleniyor. Aktif vaka sayısı 20 Temmuz’da rekor sayıyı görerek 6 bin 424’ü görmüştü ancak geçtiğimiz Salı günü aktif vaka sayısı 6 bin 454’e ulaştı.

ABD ordusu da aktif vaka sayısını kontrol altında tutmakta zorlanıyor. Ordunun yedi günlük vaka sayısı ortalaması 22 Temmuz’da rekor sayı ile 806 olmuştu. 30 Ekim tarihinde kaydedilen sayı ise 703 oldu.

Aktif vakaların artmasının yanında Gazi İşleri içerisinde gözlemlenen ölümler de artıyor. Salı itibariyle 4 bini geçen ölü sayısının 700’ü geçen ayda yaşandı.

Benzeri vaka ve ölüm sayılarındaki artışlar ABD Savunma Bakanlığı ile ilişkili kişiler arasında da gözlemleniyor. Aile üyeleri, sivil çalışanlar ve iş ortakları arasında gözlemlenen ölüm sayıları artsa da bu sayılar risk grubunda olan gazilere yakınlaşmıyor. Şu ana kadar Savunma Bakanlığı ile ilişkisi olan ve Kovid-19 sebebi ile hayatını kaybeden kişi sayısı geçtiğimiz ay 11 kişi artarak 110’a ulaştı. Yaşanan ölümlerden yalnızca 1 tanesi bakanlıkta aktif çalışan bir kişi.

Savunma Bakanlığı’nda ilk vaka 25 Şubat tarihinde gözlemlendi. Şu anda Savunma Bakanlığı içerisindeki vaka sayılarındaki artışa geçişlerin 3'üncüsü yaşanıyor.

Aktif vaka sayıları ABD’de her gün artarak ilerliyor. Pazartesi günü 93 bin 581 yeni vakanın eklenmesi ile ABD içerisindeki şu ana kadar yaşanan toplam vaka sayısı 9.4 milyona ulaştı.

ABD’de Kovid-19 sebebi ile hayatını kaybettiği teyit edilmiş kişi sayısı ise 231 bin 990. Ancak geçen senelerin ölü sayılarına bakılarak konuşulduğunda ölü sayılarının doğru sayılmadığı ya da pandemi nedeni ile ölen kişilerin acillere başvurmadığı sonucu ortaya çıkıyor.

Çok sayıdaki sağlık uzmanı son verilerin uzamış olan birinci dalganın kanıtı olduğunu düşünüyor.

24°
açık