banner23

banner24

ABD Başkan Yardımcısı’ndan yasa dışı göçmenlere kötü haber

ABD Başkan Yardımcısı Kammala Harris, ülkeye yasa dışı yollarla gelecek göçmenlere müsamaha gösterilmeyeceğini ve geri gönderileceklerini açıkladı.

GÜNDEM 08.06.2021, 09:49
ABD Başkan Yardımcısı’ndan yasa dışı göçmenlere kötü haber

ABD Başkan Yardımcısı Kammala Harris ilk yurt dışı ziyaretini Guatamala’ya gerçekleştirdi. Guetamala Devlet Başkanı Alejandro Giammattei tarafından Ulusal Kültür Sarayı’nda ağırlandı. 

Harris ve Giammattei heyetler arası görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladılar. 

Göçmen krizine dikkat çeken Kammala Harris, "Bu, ABD Başkan Yardımcısı olarak ilk yurt dışı seyahatim. Guatemala ile yasa dışı göç, yolsuzluk, ve şiddet konularını ele aldık. Dünya birbirine bağlı, sorunları çözmek için birlikte çalışmalıyız." değerlendirmesinde bulundu. Harris ABD’ye gelecek Guatemalalı ve diğer yasa dışı göçmenlerin geri çevrileceği uyarısında bulundu.

Guetamala Devlet Başkanı Alejandro Giammattei ise göçmen krizi ile ilgili olarak, ‘’Birlikte çalışmamızı gerektiren çok şey var. İnsanların burada yaşama fırsatları bulmaları ve onları başka yerde aramamaları gerekiyor.’’ ifadelerini kullandı.
Harris, Guatemala ziyaretinin ardından ABD için diğer bir yasa dışı göçmen üreticisi Meksika’ya bir ziyaret düzenleyecek.

banner34