banner23

banner26

banner24

banner25

ABD'de son iki günde ikinci MV-22 Osprey kazası

Bir ABD Donanması'na ait bir MV-22 Osprey uzun menzilli tiltrotor helikopteri, MV-22 Osprey kazasından sadece bir gün sonra California-Arizona sınırının yakınında düştü.

GÜNDEM 10.06.2022, 10:23
ABD'de son iki günde ikinci MV-22 Osprey kazası
banner34

ABD'de ardı ardına iki helikopter kazası yaşandı.

Donanma Hava Tesisi El Centro,  ABD Donanması’na ait MV-22 Osprey uzun menzilli tiltrotor helikopterinin düştüğünü doğruladı. Kazada can kaybı olmadı.

Donanma Hava Tesisi El Centro'nun Facebook sayfasında yapılan bir açıklamada, "Askeri bir uçağın Arizona'ya bağlı Yuma bölgesinin yaklaşık 35 mil kuzeyinde düştüğüne dair raporlar aldık. Federal yangın ve arama dahil diğer yerel ilk müdahale ekipleri olay yerine gidiyor." ifadelerine yer verildi.

Imperial County İtfaiye Departmanı temsilcisi Los Angeles Times'a yaptığı açıklamada itfaiye ekiplerinin Palo Verde yakınlarındaki Otoyol 78'e yerel saatle 17:43'te çağrıldığını kaydetti. 

Kazaya dair yapılan diğer açıklamalara göre ise uçaktaki dört kişinin kazadan sağ kurtulduğu, hava mürettebatından birinin hayati tehlikesi olmayan bir şekilde yaralandığı ve yerel bir hastaneye nakledildiği ifade edildi. 

Bu kaza ABD Donanması ve Deniz Piyadeleri'nin son birkaç haftadır tatbikatlar düzenlediği Imperial County'de iki gün içinde yaşanan ikinci kaza olmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Çarşamba öğleden sonra, 3. Deniz Uçağı Kanadı'na ait bir MV-22 Osprey, ABD-Meksika sınırından yaklaşık 30 mil uzakta, Glamis yakınlarında düşmüş, içindeki 5 kişiden oluşan ekip hayatını kaybetmişti.

Kazanın teknik bir arızadan mı ya da sabotaj sonucu mu meydana geldiğine dair herhangi bir bilgiye yer verilmedi.
 

22°
açık