banner23

banner26

banner24

banner25

ABD'deki Ermeni lobisi geri adım atmaya başladı

Ermenistan'ın arkasındaki gücü oluşturan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), Twitter'dan yaptığı paylaşım ile Ermenistan'ın hukuksuzluğunun üzerini örtmeye çalıştı.

GÜNDEM 03.10.2020, 15:35
ABD'deki Ermeni lobisi geri adım atmaya başladı
banner34

ABD’de Ermenistan ve Karabağ işgalcileri için lobi faaliyetleri gerçekleştiren Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (Armenian National Committee of American – ANCA) 4 Haziran 2019’da resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nin kubbesine haç yerleştirmiş ve #MakeIstanbulConstantinopleAgain hashtagi ile paylaşımda bulunmuştu.

Geçtiğimiz hafta sivilleri hedef alarak Azerbaycan’a saldıran Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın savunmaya geçmesi ve işgal edilen toprakları için hareket etmesi ile Ermenistan’ın ateşkes istemesi üzerine komite, lobi faaliyetlerini yine iftiraları üzerinden devam ettirdi.

Bu defa komite, "Erivan Barışı Bakü ise Erivan'ı İstiyor" sloganıyla provakatif bir paylaşımda bulundu. Saldırıların ve işgalin Ermenistan tarafından başlatıldığının ve sivillere yönelik saldırılarda bulunulduğunun üzerini örtmeye çalışarak geri adım atmaya başladı. 

Erivan’a her yıl ortalama 200 milyon dolara yakın sadece nakit yardımda bulunan Ermeni lobisinin paylaşımı, Azerbaycan’ın kendi haklarını koruyan tutumunun ne kadar doğru olduğunun göstergesi oldu.

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), ABD ve dünyanın birçok ülkesinde özellikle sözde Ermeni soykırımı yalanları ve Ermenistan’ın işgal ettiği topraklar üzerine lobi faaliyetleri gerçekleştiriyor. Lobinin ABD’deki en büyük müttefikinin ise İsrail lobisi olduğu biliniyor.

28°
parçalı az bulutlu