banner23

banner24

ABD'nin en işlek metrosunda kimyasal saldırı testi

ABD'nin en yoğun toplu taşıma sistemlerinden biri olan New York Şehri (NYC) metrosunda biyolojik ve kimyasal saldırılara karşı testler gerçekleştirilecek.

GÜNDEM 13.10.2021, 14:28
ABD'nin en işlek metrosunda kimyasal saldırı testi

ABD iç güvenlik bakanlığına bağlı federal birimler, ülkenin en işlek metrosunda biyolojik ve kimyasal saldırıya karşı test yapacak.

Sputnik'in haberine göre, New York Şehri (NYC) Büyükşehir Ulaşım Otoritesi, gelecek hafta belediyedeki ilgili departmanların ve federal birimlerin şehrin kalabalık olmayan mekanlarında zehirli olmayan gaz ile testler gerçekleştirileceğini açıkladı.

Faaliyete geçirilme zamanı 18-19 Ekim olarak belirlenen testlerin, şehrin 120 lokasyonunda icra edileceği belirtildi. 

Ayrıca söz konusu testlerin çoğunluğu yer altındaki metro istasyonlarında gerçekleştirilecek ve bir kısmı da park alanı gibi yer üstü mekanlarında yapılacak.

Teste ilişkin yapılan açıklamada yoğun nüfuslu ortamlarda biyolojik maddelerin havasal salınımının simüle edileceği kaydedildi ve '' Bu çalışma, toksik olmayan malzemenin hareketini takip edecek ve bu testlerin sonuçları, sokak seviyesindeki hava akışı ile yer altı ortamları arasındaki ilişki hakkında bilgi edinmek için kullanılacak.'' ifadeleri kullanıldı.

banner34