banner23

banner24

ABD vatandaşları ülkeden gitme planı yapıyor

ABD Başkanı Donald Trump ve rakibi Joe Biden'ın yaptığı canlı yayın münazarası esnasında, ABD'li vatandaşların Google'da ne arattığı analiz edildi ve vatandaşların en çok farklı bir ülkeye nasıl gidebileceklerini araştırdıkları ortaya çıktı.

GÜNDEM 01.10.2020, 16:24
ABD vatandaşları ülkeden gitme planı yapıyor

ABD başkanlık seçimleri adayı Joe Biden ve ABD Başkanı Donald Trump arasındaki başkanlık münazarası esnasında, ABD'li kullanıcıları Google’da başka ülkelere nasıl taşınacaklarını arattı.

Forbes tarafından yapılan habere göre, Salı günü gerçekleşen Donald Trump ve Joe Biden arasındaki başkanlık münazarası “tarihteki en kötü münazara” olarak nitelendirilmişti. Google istatistiklerine göre ikili düello yayınlandığı akşam diğer ana dili İngilizce olan ülkelere nasıl taşınılabildiği hakkında yapılan aramalar aniden yükseldi.

Yasaklı ülkeler bile aratıldı

Yeni Zelanda merkezli bir basın kuruluşunun Google verileri ile yaptığı analize göre, Trump ve Biden arasındaki ikili düello esnasında “Yeni Zelanda’ya nasıl taşınılır?” aramalarının yapıldığı fark edildi. İki saatlik münazara esnasında ABD kullanıcıları arasında arama puanı Google Trend sıralamalarında 0’dan 100’e çıktı. Trend sıralamalarında 0 puan gösterilecek yeterli veri yok demek olurken 100 puan ise maksimum sıralamaya tekabül ediyor.

Google Trendlere göre normalden fazla oranda yapılan bu aramalar çarşamba günü de devam etti.
ABD kullanıcıları tarafından benzer aramalar Kanada, İrlanda, İngiltere ve Avustralya için de yapıldı. Ancak şu anda alınan önlemler nedeniyle ABD vatandaşlarının Kanada ve Yeni Zelanda sınırlarına girmeleri bile yasak.

banner34