banner23

banner24

ABD ve Suud güçlerinden İHA tatbikatı

Suudi Arabistan'ta konuşlu ABD ve Suud güçleri artan insansız hava aracı (İHA) ve drone saldırılarına karşı tatbikat gerçekleştirdi.

GÜNDEM 16.06.2021, 12:56
ABD ve Suud güçlerinden İHA tatbikatı

Yemen'deki Husi güçlerin Suudi Arabistan'a yönelik artış gösteren İHA ve drone saldırıları, ülkede konuşlu yabancı güçlerin tedbirlerini arttırmasına sebep oluyor.

Press TV'nin haberine göre Suudi Arabistan'da konuşlu koalisyon güçleri, İHA ve drone saldırılarına karşı tatbikat gerçekleştirdi. ABD Merkez Komutanlığı'nın (CENTCOM) Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Deniz-Hava-Kara Gücü'nün (MAGTF) ve Deniz Hava Savunma Entegre Sistemi'nin (MADIS), Yemen'den gelen Husi güçlere ait insansız hava aracı (İHA) ve drone saldırılarına karşı tatbikat gerçekleştirdiğini açıkladı.

Tatbikat, CENTCOM Başkanı General Kenneth McKenzie'nin Irak'ı ziyaret ederek ''İHA ve drone'' saldırılarına karşı uyarısından sonra geldi.

Haziran aynın başlarında Irak'taki ABD varlıklarına yönelik en az 4 kamikaze drone saldırısı gerçekleşmişti. Saldırıları İran destekli Şii milislerin yaptığı düşünülüyor.

banner34