banner23

banner24

ABD ve Suudi Arabistan ordusundan ortak tatbikat

ABD ve Suudi Arabistan Silahlı Kuvvetleri, kitle imha silahlarından kaynaklanan krizlerin yönetimi konusunda ''Koruma Kalkanı-3'' Tatbikatı'nı başlattı.

GÜNDEM 17.01.2022, 15:02
ABD ve Suudi Arabistan ordusundan ortak tatbikat

Suudi Arabistan ve ABD arasındaki tatbikatlar hızlandı.

Suudi Basın Ajansı'na (SPA) göre tatbikat Suudi Arabistan'ın doğu eyaletindeki Beşinci Hava Savunma Grubu, Sağlık Bakanlığı, Suudi Kızılayı ve Suudi Sivil Savunma'nın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Tatbikatın açılış törenine Beşinci Suudi Hava Savunma Grubu'nun Komutanı ve tatbikatın Komutanı Tümgeneral Khaled bin Saeed Abu Qais ve ABD'nin Riyad Ataşesi de katıldı.

Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan resmi açıklamada ise, ''Kitle imha silahlarının neden olduğu krizleri yönetmek amacı ile Suudi-Amerikan güçlerinin katıldığı ''Koruma Kalkanı-3'' Tatbikatı başladı.'' ifadeleri kullanıldı.

Tümgeneral Abu Qais tatbikat ile ilgili olarak, ''Bu tarz tatbikatlar Suudi ve Amerikan kuvvetleri arasındaki deneyim alışverişini ve silahlı kuvvetlerimizin eğitim seviyesini yükseltmeyi hedefliyor. Kitle imha silahları bölgemiz için son derece tehlikeli.'' ifadelerini kullandı.

banner34