banner23

banner26

banner24

banner25

ABD’den terör örgütü YPG/PKK’ya ziyaret

Amerika Birleşik Devletleri’nin Orta Doğu’daki askerî birliklerinden iki önemli komutan, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’nin elebaşı Mazlum Kobani’yi ziyaret etti.

GÜNDEM 24.05.2021, 17:16
ABD’den terör örgütü YPG/PKK’ya ziyaret
banner34

ABD, Orta Doğu’daki en önemli müttefik ve ortaklarından biri olan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG ile olan sıkı ilişkilerine devam ediyor. Terör örgütlerini silahlandırmaya büyük bir hızla devam eden ABD, geçtiğimiz günlerde önemli bir askerî heyetle terör örgütü YPG/PKK elebaşı Mazlum Kobani’yi ziyaret etti.

Görüşmeye ABD’li General Paul Calvet ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Kenneth Mckenzie katıldı. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın manevi oğlum diye hitap ettiği Mazlum Kobani’nin Twitter hesabından duyurulan görüşme, Türkiye’nin Kuzey Irak’ta PKK’ya yönelik sürdürdüğü mücadeleyle aynı tarihlere denk gelmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Görüşmeyi sosyal medya hesabından duyuran Mazlum Kobani, bölgede hem ekonomik hem de güvenlikle alakalı meseleleri Paul Calvet ve McKenzie ile ele almaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Terör elebaşı Mazlum Kobani tweet'inde şu ifadelere yer verdi: "Bölgedeki emniyet ve ekonomiyle ilgili zorlukları ele almak için General Calvert ve General McKenzie ile bir araya gelmekten memnun oldum. Koalisyon güçlerinin varlığının devamı, IŞİD ile mücadele için ortak iş birliği ve bölgeyi koruma ve istikrara kavuşturma çabaları hakkında mesajlar aldık.

19°
açık