banner23

banner24

ABD’li diplomat Suriyeli yolcuyu Almanya’ya kaçırmaya çalışırken yakalandı

İstanbul Havalimanı’nda Suriye uyruklu bir yolcuyu kendi pasaportuyla Almanya’ya kaçırmaya çalışan ABD’li diplomat D.J.K. emniyet birimlerince tutuklandı.

GÜNDEM 22.12.2021, 16:42
ABD’li diplomat Suriyeli yolcuyu Almanya’ya kaçırmaya çalışırken yakalandı

11 Kasım saat 17.00 sularında Almanya’ya gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na gelen gelen Suriye uyruklu R.S., kendi pasaportuyla kontrol noktasını geçtikten sonra ABD’nin Beyrut Büyükelçiliği’nde çalışan diplomat D.J.K. ile buluştu.

TRT Haber’de yer alan habere göre iki yolcu kendilerine yakın alandaki tuvalete girdi. 10 bin dolar karşılığında pasaportunu Suriyeli yolcuya teslim eden ABD’li diplomat alandan ayrıldı.

İstanbul Havalimanı güvenlik birimlerinin kameralarına takılan Suriyeli yolcu polislerin tekrar pasaportunu kontrol etmek için yanına geldiklerini görünce olay yerinden kaçmaya başladı. Tekrar buluşan ikili yakalanmamak için üstlerini değiştirdiler.

İkisi de yakalandı

Güvenlik kameralarının tespit ettiği diplomat ve Suriye uyruklu şahıs polis ekiplerince yakalandı. ABD’li diplomat D.J.K.’nın üzerinden bir zarfın içerisinde 10 bin dolar ve diplomatik pasaportu çıktı. Adlî makamlara sevk edilen suçlulardan Suriye uyruklu R.S.’ye ‘resmî belgelerde sahtecilik suçu’ndan işlem yapılırken ABD’li diplomat tutuklandı.

banner34