banner23

banner24

Aerodyne, Al-Babtain Leblanc ile drone teknolojileri için ortak çalışıyor

Aerodyne Group, Orta Doğu’da drone tabanlı çözümlerin uygulanmasını hızlandırmak için bölgenin önde gelen altyapı sağlayıcısı ve sistem entegratörü Al-Babtain Leblanc ile ortak çalışıyor.

GÜNDEM 29.09.2020, 11:32
Aerodyne, Al-Babtain Leblanc ile drone teknolojileri için ortak çalışıyor
banner46

Merkezi Malezya’da olan ve uluslararası bir DT3 (Drone Tech, Data Tech, Digital Transformation) çözüm sağlayıcısı olan olan Aerodyne Group ve Orta Doğu merkezli sistem entegratörü, telekom, güvenlik, güç ve mobilite altyapısı tedarikçisi Al-Babtain Leblanc, drone çözümlerinin, telekomünikasyon, savunma sanayii ve güvenlik birimleri gibi alanlarda geliştirilmesi için iş birliği yaparak güçlerini birleştiriyorlar.

Her iki şirketin de imzaladığı anlaşmanın, Orta Doğu’da bulunan yerel pazarlar için teknolojide ve pazara girme gibi konularda birbirlerinin güçlü yönlerinden faydalanmalarını sağlayacağı düşünülüyor. Aerodyne Group ve Al-Babtain Leblanc, süreçleri en iyi şekilde yönetmek ve Orta Doğu’daki hükümetler ve şirketler için değeri yükseltme amacıyla, yenilikçi drone tabanlı çözümleri ve sistemleri birlikte araştıracak ve geliştirecekler.

Aerodyne Group’un kurucusu ve CEO’su Kamarul A. Muhammed yaptığı açıklamada, ‘‘Al-Babtain Leblanc, Orta Doğu’daki telekom kuleleri, altyapı girişimleri ve sistem entegrasyonu projelerinde oldukça deneyime sahipler. Aerodyne Group, onlarla birlikte çalışarak Orta Doğu’daki müşteriler ve kritik projeler için drone teknolojisi, veri teknolojileri ve dijital dönüşüm çözümlerinin uygulanmasını hızlandıracak.’’ dedi.

Al-Babtain Leblanc Genel Müdürü Saleh Al-Bedaiwi, ‘‘Dünyanın en hızlı büyüyen drone tabanlı çözüm şirketi Aerodyne Group ile yapılan bu anlaşma, Al-Babtain LeBlanc için heyecan verici bir gelişme. Bu iş birliği, teknoloji inovasyonuna ve dijital dönüşüme olan bağlılığımızı yansıtıyor. Aerodyne ile yapılan bu ortaklık, operasyonlarımızda insansız hava araçlarının benimsenmesi sağlayarak, altyapı denetim sürecimizi değiştirecek. Sonuç olarak daha hızlı ve daha doğru veri toplama, ayrıca rapor oluşturma için hızlı bir geri dönüş sağlayacak.’’ dedi.

Ayrıca Aerodyne Group, bu ortaklığın bölgeye ilk gelişini Nisan 2020’de Dubai merkezli FEDS Group Holdings’e yapılan stratejik yatırım ile duyurdu.

banner34
21°
açık