banner23

banner24

Alman politikacıdan Rusya'ya sert "Ukrayna" çıkışı

Alman siyasetçi Armin Laschet, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı yeni bir saldırgan hareketinde Almanya'nın ulusal düzeyde harekete geçeceğini ve AB'de cezai yaptırımları savunacağını söyledi.

GÜNDEM 01.08.2021, 10:01
Alman politikacıdan Rusya'ya sert "Ukrayna" çıkışı
banner46

Almanya Hristiyan Demokrat Birliği'nin (CDU) Genel Başkanı Armin Laschet, Kuzey Akım 2 boru hattına ilişkin açıklamalarında Rusya'ya da genişçe yer verdi. 

RBK tarafından yapılan habere göre Laschet, Rusya'nın Kuzey Akım 2 boru hattını jeopolitik bir silah olarak kullanamacağı konusunda garanti verdi. Bunun yanı sıra Alman politikacı, Ukrayna'nın güvenliğinin ve egemenliğinin Alman dış politikası için bir öncelik olması gerektiğini kaydetti.

Laschet, Almanya ve ABD arasında yapılan ve Kuzey Akım 2 boru hattının tamamlanmasına izin veren son anlaşmanın; Almanya'ya, muhtemel yıkıcı eylemler yaşandığında Rusya'yı sorumlu tutmak için bir dayanak verdiğini söyledi.

Ayrıca Laschet, Almanya'nın Kuzey Akım 2 boru hattına yönelik bütün yaptırımları kabul edeceğini ve Moskova'nın Ukrayna'ya saldırması durumunda bu yaptırımların tüm AB'ye yayılmasını savunacağını da ifadelerine ekledi.

banner34
15°
az bulutlu