banner23

banner26

banner24

banner25

Almanya'dan Türk aileye insanlık dışı mualeme

Alman polisi 7 kişilik Türk aileyi terör şüphesi bahanesiyle gece yarısı gözaltına alıp korku dolu anlar yaşattılar.

GÜNDEM 20.12.2020, 14:45
Almanya'dan Türk aileye insanlık dışı mualeme
banner34

Almanya’nın Hessen eyalatinde yaşayan Türk kökenli Akyüz ailesi gece yarısı Alman polisi tarafından evlerinin kapısını kırılarak yersiz bir iddia ile gözaltına alındı.

Şark’u-l Awsat’ın haberine göre Almanya'nın Hessen eyaleti, Sontra kasabasında yaşayan Türk Akyüz ailesine Alman polisi tarafından terör şüphesi iddiası ile gece baskın yapıldı. Baskın sonrası aile gözaltına alındı.

33 yıldır Almanya’da yaşayan aile, gözaltına alındıktan sonra hiçbir açıklama yapılmadan özel bir uçakla Türkiye’ye yollandı. Almanya’da Türk düşmanlığının son kurbanı olan Akyüz ailesi yaşadıkları korku dolu geceyi anlattı.

3 Aralık gecesi saat 02.30'da baskına uğradıklarını belirten baba Mahmut Akyüz, "40 polis vardı saydığım. Beni koltukta sıkıştırdılar. Düpedüz bağladılar. Sonra ben onlara 'Yapmayın bu kadın hastadır. İki sefer ameliyat geçirdi.' dedim. Çocuklarım korktu, kızım çırpındı. Beni minibüse aldılar. O esnada komşum çıktı. 'Ne oluyor?' dedi. Ondan sonra hemen beni arabaya attılar. Bunlar ırkçılar, bunlar Türk düşmanları. Açık ve net söylüyorum. Korkmuyorum sizden. Ben biliyorum, bizi kurban seçtiniz. Evet ama işte insanlık dışı bir şey yani. Bu bize yaptığı yaptıklarınızı yani inşallah hiç başkasının başına gelmesin.” açıklamasında bulundu.

Yaşadığı olaydan etkilenen aile üyesi Muhammet Akyüz, “Ben de çok üzgünüm okulumdan uzaklaştığım için. Sebepsiz yere bizi oradan attılar sınır dışı ettiler. Psikolojim bozuldu, korku içindeyim.” şeklinde açıklama yaptı.

15 yaşındaki kızı Sahra Akyüz, “Ben eski hayatımı özledim. Ben evime dönmek istiyorum, arkadaşlarımı özledim. Okulumu özledim. Ben geri gitmek istiyorum” ifadesinde bulundu.

28°
açık