banner23

banner26

banner24

banner25

Angola Cumhurbaşkanı Türkiye'de

Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye geldi.

GÜNDEM 27.07.2021, 13:31
Angola Cumhurbaşkanı Türkiye'de
banner34

Lourenço’nun 4 günlük Türkiye programı, iki ülke arasında Cumhurbaşkanı düzeyindeki ilk resmi ziyaret olma özelliği taşıyor. Konuk Cumhurbaşkanı Lourenço’yu Esenboğa Havalimanı’nda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank karşıladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre 26-29 Temmuz tarihlerini kapsayan ziyaret sırasında Türkiye-Angola ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, çeşitli alanlarda iş birliğinin geliştirilmesi imkanları ele alınacak. OPEC ve Portekizce Konuşan Ülkeler Topluluğu dönem başkanlıklarını yürüten Angola ile yapılacak baş başa ve heyetler arası görüşmelerde ayrıca, Afrika başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmeler değerlendirilecek.

OPEC ve Portekizce Konuşan Ülkeler Topluluğu Dönem Başkanlıklarını yürüten Angola ile yapılacak baş başa ve heyetler arası görüşmelerde, Afrika başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmeler değerlendirilecek. Ziyaret kapsamında, ikili ilişkilerin zeminine temel teşkil edecek anlaşmalar da imzalanacak.

20°
açık