banner23

banner26

banner24

Arap ülkelerinden ortak hava tatbikatı

Suudi Arabistan öncülüğünde düzenlenen ‘’Tuwaiq 2’’ hava tatbikatı Mısır, Ürdün, Umman, Kuveyt ve Bahreyn Hava Kuvvetleri’nin de katılımıyla başladı.

GÜNDEM 07.06.2021, 10:55
Arap ülkelerinden ortak hava tatbikatı
banner34

Suudi Arabistan Kraliyet Hava Kuuvetleri, bölgedeki Arap ülkelerinin de katılımıyla kapsamlı bir hava tatbikatını başlattı.  

Suudi Arabistan’ın resmi medya organı SPA tarafından yapılan habere göre Suudi Arabistan öncülüğünde icra edilen; Mısır, Ürdün, Umman'ın aktif olarak katıldığı Kuveyt ve Bahreyn’in de askeri gözlemci bulundurduğu ‘’Tuwaiq 2’’ hava tatbikatı el Harc kentindeki Emir Sultan Hava Üssü’nde başladı.

Tatbikatın iki hafta boyunca devam edeceği aktarılırken birçok sorti uçuşu ile planlama ve uygulama gibi farklı aşamalarda gerçekleştirileceği aktarılıyor. 

Tatbikata ilişkin Suudi Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, katılımcılar arasında koordinasyonu güçlendirerek beraber çalışabilirliği artırmak, taktik hava saldırıları için operasyon ve eğitim hazırlığını sağlamak, ikmal becerilerini kuvvetlendirmek gibi bir dizi amacın güdüldüğü belirtildi.

22°
açık