banner23

banner26

banner24

banner25

Ateşkesin ardından Gazze’ye ilk ateş düştü

İsrail ateşkesin ardından ilk kez Gazze şeridini vurdu. İsrail’e ait savaş uçakları Gazze’nin muhtelif noktalarına saldırı düzenledi.

GÜNDEM 16.06.2021, 11:19
Ateşkesin ardından Gazze’ye ilk ateş düştü
banner34

İsrail’e ait savaş uçakları, 11 gün boyunca 259 kişinin ölümüne ve yaklaşık 2 bin kişinin yaralanmasına sebebiyet veren son çatışmanın ateşkes kararı ile sona ermesinden bu yana ilk kez Gazze Şeridi’ni vurdu

İsrail Hava Kuvvetleri’ne bağlı uçaklar, dün gece yarısı Gazze Şeridi’nin güneyinde kalan Han Yunus ve Zeytun mahallesindeki belli noktalara hava operasyonu gerçekleştirdi.

Şarkul Avsat’ın Filistinli bir medya kuruşuna dayandırdığı habere göre, Han Yunus’un doğusunda yer alan Muin bölgesinde Filistin direniş güçlerine ait bir mevziiyi İsrail’e ait iki füze vurdu. Uçaklar ayrıca, Zeytun mahallesini de hedef aldı. Her iki saldırıda da can kaybı yaşanmazken maddi hasarlar oluştu.  

İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, Gazze’den İsrail’in güneyindeki tarlalarda yangın çıkaran balonlar gönderilmesine cevaben bölgedeki askeri tesislere saldırı düzenlendiği kaydedildi.

22°
parçalı bulutlu