banner23

banner26

banner24

banner25

Avcılar'da vurulan Uygur Türkü Yusufcan hayati tehlikesini atlattı

Geçtiğimiz günlerde Avcılar'da kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırıya uğrayan Uygur Türkü Yusufcan Emet, hayati tehlikeyi atlattı.

GÜNDEM 04.11.2020, 19:26
Avcılar'da vurulan Uygur Türkü Yusufcan hayati tehlikesini atlattı
banner34

2 Kasım akşamı Avcılar'da kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya uğrayan Uygur Türkü Yusufcan Emet'in soruşturması sürüyor. 

Daha önce Aljazeera TV'ye yaptığı açıklamada Çin istihbaratı tarafından kendisine ve ailesine yönelik tehditler aldığını ve Çin menfaatleri doğrultusunda casusluk yapmaya zorlandığını belirten Yusufcan Emet'in hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Konuyla ilgili Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti ve Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği Başkanı Hidayet Oğuzhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Yusufcan isimli Uygur genç, daha önce Aljazeera TV kanalına verdiği röportajında; Çin’in ailesini rehin alarak şantaj ve baskılarla kendisinin Çin istihbaratına ajan olarak çalışmaya zorlandığını duyurmuş ve Kendi hayatının da tehdit altında olduğunu ifade etmişti. 2 Kasım akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya maruz kalmış, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Doktorlar hayati tehlikeyi atlattığını söylüyor. Bu suikast olayı sonrası halkımızda güvenlik açısından ciddi kaygı vaziyeti oluşmuştur. İlgili kurumlar ifadesini almış, gerekli araştırmaları yapmakta olduğunu söylüyor. Faillerinin tez zamanda yakalanıp olayın gerçek yüzünün aydınlığa kavuşmasını umuyoruz." ifadelerini kullandı.

24°
az bulutlu