banner23

banner26

banner24

Avrustralya adasını satın alan Çinli şirket yerlileri orada barındırmıyor

China Bloom isimli Çinli şirket satın aldığı Avustralya adasında, adanın yerlilerini barındırmıyor ve sakinlerin adaya girişini dahi engelliyor.

GÜNDEM 10.02.2021, 21:04
Avrustralya adasını satın alan Çinli şirket yerlileri orada barındırmıyor
banner34

Geçen yıl Avustralya’nın sınırları içerisinde yer alan bir adayı satın alan Çin merkezli bir şirket, Avustralyalıların adada yaşamasına ve hatta ziyaret etmesine bile engel oluyor. Çin devletinin desteklemekte olduğu China Bloom isimli şirket, adayı satın almasının ardından adada daha öncesinde yaşamakta olan Avustralyalıların adaya geri dönmesi engellendi.

American Millitary News tarafından yapılan habere göre ada, 99 yıllık bir anlaşma ile satıldı. Çinli şirket ada sakinlerinin adaya herhangi bir yolla gelmesini engellemekle birlikte ada sakinlerinin evlerini Airbnb gibi online platformlar aracılığı ile kiralamasını da engellemekte.

China Bloom adada yer alan ulusal parkın girişini bile engelledi. China Bloom’un adada yürüttüğü bazı inşaatlar yüzünden ada çevresinin zarar gördüğü belirtiliyor. Ada sakinleri duruma karşı eylem almayan Avustralya hükümetine karşı tepkili.

24°
açık