banner23

banner26

banner24

banner25

Avusturya Başbakanı Kurz'dan küstah çıkış! "Erdoğan'a boyun eğemeyiz"

Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki tahriklerine bir Avrupa ülkesi daha sahip çıktı. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Yunanistan'ın Türkiye karşısında yalnız bırakılmaması ve boyun eğilmemesi çağrısında bulundu. Küstah çağrısında Avusturyalı Başbakan Kurz "Erdoğan ve Türkiye'ye teslim olursak o zaman iyi geceler Avrupa" dedi.

GÜNDEM 05.09.2020, 15:32
Avusturya Başbakanı Kurz'dan küstah çıkış! "Erdoğan'a boyun eğemeyiz"
banner34

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, mülteci krizinin 5. yıl dönümünde Avusturya televizyonuna verdiği röportajda, bu yılın başlarında Yunanistan-Türkiye sınırında yaşanan gerginliğe değindi. Kurz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baskı ve şantajlarına boyun eğilmemesi konusunda uyarıda bulunarak, Yunanistan'ın sınırlarını koruma konusunda desteklenmesi gerektiğini söyledi.

"Erdoğan ve Türkiye'ye teslim olursak o zaman iyi geceler Avrupa"

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, konuşmasında "Erdoğan ve Türkiye'ye teslim olursak, o zaman iyi geceler Avrupa" diyerek, birliğin "kaçan kitleleri silah olarak kullanmakla" suçladığı Erdoğan'ın şantajına izin vermemesi gerektiğinin de altını çizdi.
Daha önceki birçok açıklamalasında da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk-Yunan sınırındaki mültecileri "silah olarak kullandığını" öne süren Avusturya Başbakanı Kurz, "Yunan sınırı başta olmak üzere dış sınırlarımızda yasa dışı göçü durdurmalıyız" ifadelerini kullanmıştı.
Bu yılın başlarında Yunanistan-Türkiye sınırında yaşanan açmaza değinen Kurz, Avrupa'nın “kaçan kitleleri silah olarak kullanmakla” suçladığı Erdoğan tarafından kendisine şantaj yapılmasına izin vermemesi gerektiğini söyledi.

 

29°
parçalı az bulutlu