banner23

banner24

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Türkiye'ye geliyor

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, 13'üncü Büyükelçiler Konferansı'na katılmak üzere 8- 9 Ağustos'ta Türkiye'de bulunacak.

GÜNDEM 07.08.2022, 15:39
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Türkiye'ye geliyor

Türkiye'yi ve bölge ülkeleri yakından ilgilendiren gelişmelerin ele alındığı, küresel eğilimlerin değerlendirildiği ve güncel sınama ve fırsatların görüşüldüğü 13'üncü Büyükelçiler Konferansı başladı.

Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'un bu kapsamda 8- 9 Ağustos tarihlerinde Türkiye'de bulunacağını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Sayın Bakanımızın davetine icabetle 13'üncü Büyükelçiler Konferansı'na katılmak üzere 8- 9 Ağustos 2022 tarihlerinde ülkemize bir ziyaret gerçekleştirecektir. Dışişleri Bakanı Bayramov'un 13'üncü Büyükelçiler Konferansı'nda büyükelçilerimize hitap etmesi öngörülmektedir" denildi.

"2023 ve Ötesinde Akil ve Müşfik Türk Diplomasisi" temasıyla gerçekleştirilecek 13'üncü Büyükelçiler Konferansı, 6- 12 Ağustos'ta Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de yapılacak.

Konferans kapsamında bakanlık için değerlendirme oturumları düzenlenecek, büyükelçiler Türk dış politikasını yakından ilgilendiren bölgesel ve küresel meseleler hakkında kapsamlı görüş alışverişinde bulunacak.

banner34