banner23

banner24

Bakan Akar: Mehmetçik görevini ecdadına yakışır şekilde yaptı

Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı’nda görevli personelin Türkiye’ye dönüşleri nedeniyle, Kayseri Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda düzenlenen törende konuşma yapan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mehmetçiğin Afganistan’da ecdadına yakışır şekilde görevini yapıp ülkesine döndüğünü söyledi.

GÜNDEM 01.09.2021, 13:15
Bakan Akar: Mehmetçik görevini ecdadına yakışır şekilde yaptı

Türk askerinin Afganistan'dan dönmesi dolayısıyla Kayseri Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda bir tören düzenlendi. Düzenlenen törende konuşan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mehmetçiğin Afganistan'da ecdadına yakışır şekilde görev icra edip ülkesine döndüğünü dile getirdi.

TRT Haber'in verdiği bilgilere göre Bakan Akar konuşmasının devamında, Türkiye'nin muharip görevler dışında Afganlara eğitim yardımı desteği verdiğini, Afganistan’da 2002’den itibaren yaklaşık 20 bin asker ve sivilin görev aldığını kaydetti.

Afganistan'da artan kaos sonrası Türk ordusunun hızlı ve etkin kararlar alarak askerî personel ve Türk vatandaşlarının Kabil Havalimanı'ndaki yoğunluk ve gerginliğe rağmen 48 saatten kısa sürede başarılı bir şekilde tahliye ettiğini ifade eden Bakan Akar, bu başarının TSK'nın gücünden kaynaklandığını söyledi.

Bakan Akar, ayrıca Türkiye'nin bundan sonra da bölgedeki gelişmeleri takip edeceğini söyledi.

banner34