banner23

banner26

banner24

Bakan Çavuşoğlu Fransa'ya gidecek

Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa’nın Avrupa ve Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian’ın özel davetlisi olarak Fransa’ya gidecek.

GÜNDEM 06.06.2021, 11:37
Bakan Çavuşoğlu Fransa'ya gidecek
banner34

Fransa Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean-Yves Le Drian Türkiye-AB ilişkileri ve bölgesel güvenlik sorunlarını ele almak üzere Türk mevkidaşını Fransa’ya davet etti. 

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada, Bakan Çavuşoğlu’nun 6-7 Haziran tarihleri arasında Fransa’ya bir ziyaret gerçekleştireceği kaydedildi. İkili arasında yapılacak görüşmede Türkiye – Fransa/AB ilişkilerinin yanı sıra güncel bölgesel sorunlar ve uluslararası gelişmeler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulacağı aktarıldı. 

Dışişleri Bakanlığı, ''Sayın Bakanımız, Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian’ın davetine icabetle, 6-7 Haziran 2021 tarihlerinde Fransa’yı ziyaret edecektir. Görüşmelerde, Türkiye-Fransa ikili ilişkileri ile Türkiye-AB ilişkileri ele alınacak, güncel bölgesel meseleler ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacaktır." ifadelerini kullandı.

22°
açık