banner23

banner24

Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanı Türkiye’de

Birtakım askerî ve diplomatik temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Mohammad Shaheen Iqbal, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler ile görüştü.

GÜNDEM 02.06.2021, 09:13
Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanı Türkiye’de

Türkiye ve Bangladeş arasında son yıllarda savunma sanayii alanında artan askeri iş birliği, iki ülkenin karşılıklı ziyaretleriyle güçlendirilmeye devam ediyor. Son olarak Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Mohammad Shaheen Iqbal Türkiye’ye geldi. Ziyaret kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Milli Savunma Üniversitesi’ni ziyaret eden Iqbal, son olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in misafirin oldu. 

Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanı'nın ziyareti, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Mohammad Shaheen IQBAL’i kabul etmiş; iki komutan Genelkurmay Karargâhında bir görüşme gerçekleştirmiştir." paylaşımı ile kamuoyuna duyuruldu.

İki komutanın Türkiye ve Bangladeş arasında savunma sanayii başta olmak üzere askerî ilişkileri kuvvetlendirmek için atılabilecek müşterek adımlar üzerine fikir alışverişinde bulunduğu aktarıldı.

banner34