banner23

banner24

Barış Pınarı bölgesinde ve Metina'da teröristlere büyük darbe

Millî Savunma Bakanlığı; Barış Pınarı bölgesinde ve Irak'ın kuzeyindeki Metina’da teröristlere yönelik yapılan operasyonlarda toplamda 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

GÜNDEM 23.09.2021, 12:59
Barış Pınarı bölgesinde ve Metina'da teröristlere büyük darbe

Huzur ve güvenlik ortamını bozmaya yönelik saldırı girişiminde bulunan teröristler Mehmetçiğin kararlı ve etkili operasyonlarında birer birer yok edilmeye devam ediyor.

Millî Savunma Bakanlığı resmî Twitter hesabı üzerinden, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde tespit edilen 2 PKK’lı teröristin Hava Kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Operasyonların etkili ve kararlı bir şekilde süreceğinin vurgulandığı paylaşımda, "Ansızın vurmaya devam! Irak'ın kuzeyindeki Metina’da tespit edilen 2 PKK’lı terörist, Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi. Operasyonlarımız etkin ve kararlı şekilde sürecek!" ifadelerine yer verildi.

Bakanlık aynı zamanda, Barış Pınarı bölgesindeki güven ve huzur ortamını bozmak için saldırı hazırlığı yapan 11 PKK'lı teröristin de komandoların düzenlediği bir operasyonda etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlığın Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Geçit vermeyeceğiz! Terör örgütü PKK/YPG’nin Barış Pınarı bölgesindeki güvenlik ve huzur ortamını bozmaya yönelik sızma ve saldırı girişimi, Kahraman Komandolarımız tarafından önlendi. 11 PKK/YPG’li terörist başarılı bir operasyonla amaçlarına ulaşamadan etkisiz hâle getirildi." denildi.

Düzenlenen operasyonlarda toplamda 13 terörist etkisiz hale getirilirken terör örgütü elemanları birer birer eritilmeye devam ediliyor.

İçişleri Bakanlığı'ndan yakın zamanda yapılan bir açıklamada da yurt içindeki terörist sayısının 200'ün altına indiği ortaya konmuştu.

banner34