Batı medyası çocuk katili Ermenistan'a karşı üç maymunu oynuyor

Gence'de sivilleri Balistik Füze ile hedef alan Ermenistan'ı dünya medyası görmezden geliyor. Batı medyasının haber olarak dahi görmediği saldırıda 1 yaşındaki Medine bebek ve 15 yaşındaki Nigar vefat etti.

GÜNDEM 17.10.2020, 12:51 17.10.2020, 13:46
Batı medyası çocuk katili Ermenistan'a karşı üç maymunu oynuyor

Azerbaycan halkını hedef alan saldırının ardından batı medyası üç maymunu oynamaya devam ediyor.

Dün gece saatlerinde Balistik Füzelerle hedef alınan Gence şehrinde yaklaşık 20 bina harabeye döndü. Sivillere karşı yapılan bu saldırıda 13 kişi hayatını kaybederken 50'nin üzerinde sivilde yaralı olarak enkazdan çıkarıldı. Ermenistan'ın hain saldırısı çok sayıda ev, araba ve iş yerine de hasar verdi.

Azerbaycan ordusuna dişini geçiremeyen Ermenistan, sivilleri hedef alarak savaş suçu işledi. Sivillere karşı çok açık bir şekilde yapılan bu hain saldırıya rağmen batı medyası ne gazetelerinde ne de televizyonlarında bu saldırıya yer vermedi. 

Asli görevleri haber yaymak olan ve gazetecilik ilkeleri doğrultusunda haberi kamuoyu ile paylaşmak olan dünyaca ünlü haber ajansları dahi sivillere yapılan bu saldırıyı görmezden geldi.

Uzmanlar, batı medyasının bu denli saldırıyı görmezden gelmesini "çifte standart" olarak nitelendirdi.

Bebek ve çocuk katili Ermenistan

Ermenistan'ın sivillere karşı yaptığı saldırıda 1 yaşındaki Medine bebek ile 15 yaşındaki Nigar hayata gözlerini yumdu. Hain saldırının ardından hayatını kaybeden 15 yaşındaki Nigar'ın yarın doğum günü olması da görenlerin içini sızlattı.

20°
parçalı bulutlu