banner23

banner24

Biden ilk yurt dışı ziyaretine çıkıyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden göreve geldiği Ocak ayından bu yana ilk kez yurt dışı seyahatine çıkacak.

GÜNDEM 09.06.2021, 08:35
Biden ilk yurt dışı ziyaretine çıkıyor
banner46

ABD Başkan Yardımcısı Kammala Harris 7 Haziran tarihinde ilk yurtdışı ziyaretini Guatemala’ya düzenlemişti. Şimdi de Başkan Joe Biden ilk yurt dışı seyahatine çıkıyor. 

Deutsche Welle’nin aktardığına göre Başkan Biden bugün başlayacağı ilk yurt dışı turunda Avrupa’ya gidecek. Biden, İngiltere’nin Suffolk kentinde bulunan Amerikan askerleri ile bir araya gelecek. Perşembe günü de İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüşme gerçekleştirecek. Ardından Cornwall’da düzenlecek G-7 Zirvesi’ne katılacak olan Biden, burada Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir toplantı yapacak. Biden’in İngiltere ziyareti Pazar günü Londra yakınlarındaki Winstor Kalesi’nde Kraliçe II. Elizabeth ile yapacağı görüşme ile son bulacak.

Erdoğan ile görüşecek

Biden 14 Haziran tarinde İngiltere’den Belçika’ya geçerek burada düzenlenen NATO Zirvesi’ne katılacak. Aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

Biden’ın yurtdışı seyahati, Rusya Devlet Başkanı Vladamir Putin ile Cenevre’de bir araya gelmesinin ardından sonlanacak.

banner34
25°
açık