banner23

banner24

Bingöl'de terör örgütüne ait depo ve sığınaklar ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı, Yıldırım operasyonları kapsamında Bingöl'de terör örgütüne ait sığınaklarda 135 kg esrar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini açıkladı.

GÜNDEM 07.12.2020, 12:10
Bingöl'de terör örgütüne ait depo ve sığınaklar ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı, Yıldırım operasyonları kapsamında Bingöl'de terör örgütüne ait depo/sığınaklarda çok sayıda mühimmat, 135 kg toz esrar ve yaşam malzemeleri ele geçirildiği haberini paylaştı.

İçişleri Bakanlığı yapılan operasyona dair "Yıldırım operasyonları kapsamında; Bingöl’de, terör örgütünün kış üslenmesini bertaraf etmek üzere İl Jandarma Komutanlığınca operasyonlara devam ediliyor. Bu kapsamda; Genç İlçesi Sağgöze Köy kırsalında 40 tim ve 535 personel ile gerçekleştirilen operasyonda, 16 ayrı noktada; terör örgütüne ait 6 adet depo ve 7 adet sığınak tespit edildi. Tespit edilen depo ve sığınaklarda; 900 adet 7,62 mm.fişek, 1 adet EYP düzeneği, 1 adet güneş paneli, 1 adet akü, 10 adet büyük tüp, 9 adet küçük tüp, 135 kg toz esrar ile çok miktarda muhtelif gıda, yaşam ve sağlık malzemesi ele geçirildi. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." şeklinde bir açıklamada bulundu.

Kaynak: AA
banner34