banner23

banner26

banner24

banner25

Bulgaristan Kanadalı ve Rus şirketlere maden arama izni verdi

Bulgaristan Meclisi’nde yapılan kabine toplantısında alınan kararla Kanadalı ve Rus şirketlere bazı metalik mineralleri arama faaliyeti için ruhsat verildi.

GÜNDEM 25.03.2021, 09:31
Bulgaristan Kanadalı ve Rus şirketlere maden arama izni verdi
banner34

Kanada merkezli, uluslararası bir altın madenciliği şirketi olan Dundee Precious Metals ve Kızılağaç'ta bulunan “Lina-07-Vladimir İvanov” şirketleri Bulgaristan’da maden arayabilecek.

Bulgaristan'daki Türklerin sesi olan Kırcaali Haber'in haberine göre, Kabine toplantısında alınan kararla Kanadalı şirket Kırcaali’ye bağlı Koşukavak ilçesinde bulunan Krumovitsa’da yakın zamanda maden aramasına başlayabilir.

Dundee Precious Metals’e maden aramak için verilen ruhsat 3 yıl olarak biliniyor. Şirket bu arama faaliyeti için 797,5 bin dolar yatırımda bulunacak.

Bulgaristan Meclisi’nden geçen diğer bir karar da Kızılağaç’ta bulunan “Lina-07-Vladimir İvanov” isimli şirkete Lozengradtsi köyü arazisindeki  “Lozinka” adlı taş kaplama malzemesini araştırma ruhsatının verilmesi oldu. Bu arama faaliyetinin ruhsatı ise 2 yıl olarak biliniyor. Şirketin bunun için en az 28,5 bin levalık bir yatırımda bulunacağı söyleniyor.

26°
açık