banner23

banner26

banner24

banner25

Bulgaristan ve Suudi Arabistan arasında hava taşımacılığı anlaşması

Bulgaristan ile Suudi Arabistan arasında hava hizmetleriyle ilgili anlaşma imzalandı.

GÜNDEM 03.03.2021, 12:35
Bulgaristan ve Suudi Arabistan arasında hava taşımacılığı anlaşması
banner34

Bulgaristan Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanlığı, hava hizmetlerine yönelik Suudi Arabistan ile anlaşma ve mutabakat muhtırası imzalandığını duyurdu.

Kırcaali Haber'in verdiği bilgilere göre, imzalar Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı Rosen Jelyazkov ve Suudi Arabistanlı mevkidaşı Saleh al-Jasser tarafından atıldı.

Bulgaristan ile Suudi Arabistan arasında daha önce hava taşımacılığı anlaşması mevcut değildi. Söz konusu mutabakatın iki ülke arasındaki ilişkiye, ekonomik iş birliğine, turizmin canlanmasına ve Bulgaristan’ın Ortadoğu ile bağlantısının iyileştirilmesine yardımcı olacağı düşünülüyor. 

Bakan Rosen Jelyazkov Suudi Arabistan ziyareti kapsamında Suudi Arabistan Uzay Komisyonu Yönetim Kurulu Başkanı Prens Sultan bin Salman bin Abdulaziz Al Saud ile toplantı gerçekleştirdi. Bakan Jelyazkov, Flynas Hava Yolları Şirketi İcra Müdürü Bander Almohana ile görüşmeyi de ihmal etmedi.

Bakan Jelyazkov’un ziyareti iki ülke arasındaki yatırım fırsatları ve ortak projeleri görüşmeleri için Kamu Yatırım Fonu ile temaslarla devam ediyor.

25°
açık