banner23

banner24

C-17'nin tekerlek yuvalarında insan kalıntıları bulundu

Afganistan'daki Amerikalıları ve ABD müttefiklerini şehirden tahliye etmek için kullanılan C-17 uçağının tekerlek yuvalarında, Afgan sivillere ait olduğu düşünülen insan kalıntıları tespit edildi.

GÜNDEM 20.08.2021, 11:42
C-17'nin tekerlek yuvalarında insan kalıntıları bulundu

Taliban'ın Afganistan kontrolünü ele geçirmesinin ardından ABD, şehirdeki Amerikalıları ve ABD müttefiklerini tahliye etmek için harekete geçti. Bu kişilerin tahliyesi için kullanılan C-17 uçağının tekerlek yuvalarında, uçağa tutunmaya çalışan insanların kalıntıları bulundu. 

National Interest'in haberine göre ABD'nin tahliye etmeye çalıştığı kişiler için görevlendirilen C-17 Globemaster III'lerden en az birinin tekerlek yuvalarında insan kalıntıları tespit edildi. 

Olaya ilişkin görüntüler sosyal medyaya yayılmıştı. Afgan sivillerin, çaresizlik içinde uçağın dışına tutunarak kaçmaya çalıştıkları görüntüler ciddi bir gündem oluşturmuştu. 

Bazı videolarda uçağa tutunmaya çalışan Afgan sivillerin, uçak irtifa kazanırken düştükleri görüntüler de yer aldı. Bu doğrultuda bulunan kalıntıların Afgan sivillete ait olduğu düşünülüyor. 

banner34