banner23

banner26

banner24

banner25

Çavuşoğlu, Berlin Konferansı öncesi Dibeybe ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Berlin Konferansı öncesi Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dıbeyba ve Dışişleri Bakanı Necla Manguş ile bir araya geldi.

GÜNDEM 23.06.2021, 13:15
Çavuşoğlu, Berlin Konferansı öncesi Dibeybe ile görüştü
banner34

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya konulu İkinci Berlin Konferansı öncesi Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ve Dışişleri Bakanı Necla Manguş ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Çavuşoğlu görüşmeyi resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Paylaşımda, "Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dıbeyba ve Dışişleri Bakanı Necla Manguş ile Berlin Konferansı öncesinde bir araya geldik." ifadelerine yer verildi.

Görüşmenin detaylarına dair bir bilgiye yer verilmezken Dışişleri Bakanlığı'nın resmî sitesi üzerinden Londra Konferansı'nda Libya’da 24 Aralık’ta seçimlerle sonuçlanacak siyasi sürecin pürüzsüz şekilde ilerletilmesi üzerinde durulacağı şu şekilde açıklandı:

"Sayın Bakanımız, Birleşmiş Milletler ve Almanya’nın eş-başkanlığında 23 Haziran 2021 tarihinde Berlin’de düzenlenecek Libya konulu İkinci Berlin Konferansı’na katılacaktır. Konferansta, Libya’da 24 Aralık’ta seçimlerle sonuçlanacak siyasi sürecin pürüzsüz şekilde ilerletilmesi üzerinde durulacaktır."

23°
parçalı az bulutlu