banner23

banner24

Çavuşoğlu: Türkiye'yi kıyılarına hapseden "oldubittiyi" kabul etmiyoruz

SETA tarafından düzenlenen "Ege ve Doğu Akdeniz'de Türk Dış Politikası" paneline katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; Yunanistan'ın izlediği politikayı eleştirdi.

GÜNDEM 02.11.2022, 13:02
Çavuşoğlu: Türkiye'yi kıyılarına hapseden "oldubittiyi" kabul etmiyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, SETA tarafından düzenlenen "Ege ve Doğu Akdeniz'de Türk Dış Politikası" paneline katıldı.

Türkiye'nin hak ve menfaatlerini uluslararası arenada her fırsatta dile getiren Bakan Çavuşoğlu; panelin açılış konuşmasında Yunanistan'ın izlediği politikayı eleştirdi.

Bakan Çavuşoğlu yaptığı konuşmada Türkiye'nin Yunanistan'a verdiği yanıtın Yunanistan'ı çileden çıkardığını; Yunanistan'ın Türkiye'nin hukukî argümanlarından rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

Çavuşoğlu açıklamasının devamında Türkiye'yi kıyılarına hapseden "oldu bittiyi" kat'i suretle kabul etmediklerine dikkat çekerek Yunanistan'ın hava sahası iddialarının da ayrı bir garabet olduğunu kaydetti.

Yunanistan'ın Türkiye'yi karşılarına almanın ne demek olduğunu iyi bildiğini söyleyen Çavuşoğlu sözlerini, Yunanistan'ın AİHM kararlarına riayet etmediğini ifade ederek sonlandırdı.

banner34