banner23

banner24

Çeçen Lider Kadirov: Korgeneral rütbesi ile ödüllendirildim

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Korgeneral rütbesi ile ödüllendirildiğini açıkladı.

GÜNDEM 05.10.2022, 16:13
Çeçen Lider Kadirov: Korgeneral rütbesi ile ödüllendirildim

24 Şubat 2022 tarihinden bu yana devam eden Rusya-Ukrayna savaşında güç dengeleri sürekli olarak değişmeye devam ediyor.

Savaşın başında bütün dünya Rusya’nın çok kolay bir galibiyet alacağını düşünürken Ukrayna’nın direnişi bütün tahminleri boşa çıkardı.

Özellikle Batılı ülkelerden ciddi bir silah ve mühimmat desteği alan Ukrayna; Rusya’ya karşı ciddi bir direniş gösteriyor.

Batılı ülkelerin silah ve mühimmat desteğinin yanı sıra Ukrayna ordusuna doktrinel destek de sağlıyor olması direnişin sürdürülebilir olmasını sağlıyor.

Tam manasıyla bir gerilla savaşı veren Ukrayna ordusu, muharebe sahasında önemli başarılar kazanırken Rusya saldırgan tutumuna devam ediyor.

Son olarak ayrılıkçı bölgeler Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya’da yapılan referandum sonrasında Rusya; bu bölgelerin artık Rusya Federasyonu’na bağlandığını duyurdu.

Bu referandum kararına en büyük destek de Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov’dan gelmişti.

Ramazan Kadirov ayrılıkçı bölgelerin Rusya’ya bağlanmasını destek verirken 18 yaşından küçük olan çocuklarının da seferberlik kapsamında orduya girdiğini duyurmuştu.

Tüm faaliyetlerinin üzerine Ramazan Kadirov’a Putin’den bir ödül geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çeçenistan Liderine “Korgeneral” rütbesi verdi.

Çeçen Lider Kadirov tarafından yapılan açıklamada;

“Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Korgeneral rütbesi ile ödüllendirildim. Başkomutanımızın yüksek takdiri için son derece müteşekkirim! Bu benim için büyük bir onur.” ifadelerine yer verildi.

banner34