banner23

banner26

banner24

banner25

CENTCOM Komutanı McKenzie, BAE'de temaslarda bulunuyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Komutanlığı'nın (CENTCOM) Komutanı Korgeneral Kenneth F. McKenzie’yi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Genelkurmay Başkanı Korgeneral Hamad Muhammed Thani Al-Rumaithi ile görüşme gerçekleştirdi.

GÜNDEM 21.10.2021, 12:01
CENTCOM Komutanı McKenzie, BAE'de temaslarda bulunuyor
banner34

Korgeneral Kenneth F. McKenzie’yi, Akdeniz turunun ardından şimdi de Körfez ülkelerini ziyaret ediyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, ''Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Komutanlığı'nın (CENTCOM) Komutanı Korgeneral Kenneth F. McKenzie’yi makamında kabul eden Korgeneral Hamad Muhammed Thani Al-Rumaithi iki ülke arasındaki özellikle savunma sanayii alanında yakın iş birliğini ele aldı.'' ifadeleri kullanıldı.

Görüşmede ayrıca, ortak askeri tatbikatların düzenlenmesi ve bölgesel konuların ele alındığı bildirildi. ABD’nin “dost ülke" olarak nitelendiği açıklamada, Orta Doğu, Afrika Kıtası ve Doğu Akdeniz bölgelerinde ortak meselelerde ikili istişarelerin ve koordinasyonun sürdürülmesine karar verildiği belirtildi.

General McKenzie'nin Körfez'deki turu Katar, Umman, Kuveyt ve son olarak Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti ile devam ediyor.

25°
az bulutlu