banner23

banner24

Cezayir Donanması, İsrail denizaltısına önleme yaptı

Cezayir Donanması'nın, kendi karasularında düzenlediği tatbikatı gizlice izlemek isteyen İsrail'e ait Dolphin sınıfı bir denizaltıyı sonar vasıtası ile tespit ettiği ve bölgeden uzaklaştırdığı iddia edildi.

GÜNDEM 03.10.2021, 12:15
Cezayir Donanması, İsrail denizaltısına önleme yaptı
banner46

Cezayir ve İsrail, bu kez de denizde karşı karşıya geldi.

MENA Defense'in haberine göre Cezayir Donanması’nın 29-30 Eylül tarihlerinde Akdeniz’deki seyir füzesi test atışını gizlice izlemek isteyen İsraie’e ait Dolphin sınıfı bir denizaltının, Cezayir denizaltıları tarafından tespit edilerek bölgeden uzaklaştırıldığı iddia edildi. Tespit edilen İsrail denizaltısı önce bölgeden uzaklaştırıldı ardından ise Cezayir denizaltıları ve deniz helikopterleri tarafından su yüzeyine çıkmaya zorlandı.

Yaşanan olay sırasında Cezayir Donanması'nın Akdeniz'de son dönemdeki en büyük tatbikatını gerçekleştirdiği belirtildi.

Haberin devamında İsrail'e ait Dolphin sınıfı denizaltının Cezayir'a ait 2 denizaltı, 1 deniz karakol uçağı ve 1 deniz helikopteri tarafından çembere alındığı, ve İsrail Donanması'nın bu hareketten sonra yüzeye çıkıp, Cezayir Donanması'na ''ülke karasularından uzaklaşıldığına'' dair bilgi verdiği ifade edildi.

İsrail'in Fas ile yükselen ilişkisinden ötürü, Cezayir'in bölgedeki faaliyetlerini gizlice takip ettiği de bir başka iddia olarak kayıtlara geçti.

banner34
16°
açık