banner23

banner26

banner24

banner25

Cezayir, Kuzey Osetya'da tatbikata katılacak

Cezayir ve Rusya, askeri iş birliği kapsamında Gürcistan sınırına yakın Tarskoye eğitim alanında özel kuvvetlerin de katılacağı ortak tatbikat düzenleyecek.

GÜNDEM 23.04.2021, 18:38
Cezayir, Kuzey Osetya'da tatbikata katılacak
banner34

Rusya ve Cezayir'in askeri konulardaki kapsamlı iş birliği devam ediyor.

Mena Defense'in haberine göre Cezayir ve Rusya, eylül 2021'de Kuzey Osetya'da ortak tatbikat icra edecek. Cezayir ve Rus özel kuvvet birliklerinin de yer alacağı tatbikatın temel amacının ''terörizmle mücadele'' için deneyim kazanmak olduğu belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''İlk Cezayir-Rusya ortak tatbikatı, Kuzey Osetya'da düzenlecek. Bu tatbikat Rus ve Cezayir ordularının yanı sıra diğer katılımcı ülkelerin ordularının da terörizmle mücadeledeki deneyimlerini karşılaştırmasına olanak tanıyacak.'' ifadeleri kullanıldı.

Gürcistan sınırına yakın Tarskoye eğitim alanında düzenlenecek tatbikata Cezayir'in yanı sıra Ermenistan, Abhazya, Güney Osetya, Hindistan, Kazakistan ve Pakistan özel kuvvetlerin de katılım sağlaması bekleniyor.

Mart ayında Cezayir ve Rusya'nın 8 yıl süren ''savaş uçağı'' müzakerelerinin ardından Rusya'nın daha önce hiçbir ülkeye ihraç etmediği Su-34 savaş uçağı konusunda anlaşmaya vardığı iddia ediliyor.

17°
açık