banner23

banner24

Çin: Tayvan çevresindeki tatbikatlarımız caydırıcı

Çin Savunma Bakanlığı; Tayvan çevresinde yaptığı askeri tatbikatların, “ayrılıkçılar ve dış güçler” arasındaki “gizli anlaşmalara” karşı caydırıcı olduğunu ifade etti.

GÜNDEM 11.08.2022, 13:06
Çin: Tayvan çevresindeki tatbikatlarımız caydırıcı
banner46

Çin Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tan Kefei, Tayvan çevresindeki askeri tatbikatların “ulusal egemenlik ve toprak bütünlüğünü” savunmak amacıyla yapıldığını ve “haklı ve gerekli karşı önlemler” olduğunu söyledi.

Tatbikatların "Tayvan'ın bağımsızlığına" ve Tayvan'ın ABD gibi dış güçlerle provokasyon yapmak için girdiği "gizli anlaşma"ya karşı da caydırıcı olduğunu ifade eden Tan Kefei, yapılan askeri tatbikatların ve eğitimlerin açık ve şeffaf olarak ulusal ve uluslararası hukuka uygun olarak gerçekleştiğini belirtti.

Tan Kefei ayrıca, Tayvan'daki insanların refahı uğruna, en yüksek düzeyde samimiyetle çalışacaklarını ve barışçıl bir şekilde yeniden birleşmeyi sağlamak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini kaydetti. 

Ancak Çin Halk Kurtuluş Ordusu, "Tayvan bağımsızlığı" gibi ayrılıkçı faaliyetlere ve herhangi bir şekilde dış müdahaleye fırsat vermeyeceğini açıkladı.

Şu anda Tayvan'ın iki seçenekle karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Bakanlık sözcüsü Kefei; Tayvan'ın bu sebeple doğru seçimi yapması gerektiği konusunda çağrıda bulundu.

banner34
21°
gök gürültülü hafif yağmurlu