banner23

banner26

banner24

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik Libya açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya'da devam eden savaş hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Hafter, her an sürecin dışına atılabilir, gelişmeler onu gösteriyor" dedi.

GÜNDEM 08.06.2020, 23:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik Libya açıklaması
banner34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya'daki son durum hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, Libya ordusunun hedefi Sirte'yi kontrol altına almak olduğunu vurguladı. 

TRT'nin özel yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "SİHA'lara yönelik çok ciddi siparişler var. Bildiğim kadarıyla yetiştiremiyorlar." ifadelerini kullandı. 

Libya'daki savaşın baş sorumlusu olan darbeci Hafter hakkında da konuşan Erdoğan, "Darbeci Hafter'in her an sürecin dışına atılabilir, gelişmeler onu gösteriyor." dedi.

Libya konusunu Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Putin'le de görüşmem olacak. 'Benim Libya'da askerim yok' açıklaması vardı, kendileriyle konuşalım istiyorum." ifadeleri kullandı.

"Yunanistan kurusıkı atıyor"

Yunanistan'ın kendisine çeki düzen vermesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yunanistan kurusıkı atıyor. Türkiye'ye bu tür laf atılır mı? Biraz kendine çeki düzen ver. Haddini bilmezsen Türkiye'nin yapacağı bellidir." dedi. Ayasofya'yı camiye çevirmeyin diyenlere de cevap veren Erdoğan, "Türkiye'yi siz mi idare ediyorsunuz biz mi idare ediyoruz?" diyerek tepkisini dile getirdi.

29°
açık