banner23

banner26

banner24

banner25

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan S-400 açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı Amerika'nın S-400 açıklamasını değerlendirdi. Erdoğan, "Testler yapılıyor, Amerika'nın bu yaklaşımı bizi bağlamaz" şeklinde konuştu.

GÜNDEM 23.10.2020, 14:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan S-400 açıklaması
banner34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, basın mensuplarının sorusu üzerine, Amerika'nın S-400 açıklamasını değerlendirdi.

"Amerika'ya soracak değiliz"

Erdoğan, "Amerika'nın bu yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz. Çünkü biz elimizdeki bu tür imkanların testini yapmayacağız da neyi yapacağız? Herhalde bunu da biz kalkıp Amerika'ya soracak değiliz. Dolayısıyla biz sadece S-400 değil, bunun dışında birçok hafif, orta, ağır silahlar bunların içinde Amerika'dan aldığımız birçok silahlar da var, bunların da testlerini yapıyoruz. Bundan sonra da yine aynı şekilde yapmaya devam edeceğiz. Bu arada tabii Yunanistan'ın elinde S-300'ler var. Bırakın testleri, kullanıyor. Oraya böyle bir şeyi Amerika soruyor mu veya söylüyor mu? Yok. Yani burada özellikle Rusya'ya ait bir silah olması demek ki bu beyefendileri rahatsız ediyor. Biz kararlıyız, yolumuza da aynı şekilde devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Libya'da tarafların ülke genelinde kalıcı ateşkes için anlaşmaya varması hakkında da açıklama yaptı. Erdoğan, yapılan ateşkes anlaşmasının aslında en üst düzeyde olmayıp, daha alt düzeyde olduğunu, kalıcılığının ne kadar olacağını da zamanın göstereceğini söyledi.

24°
açık