banner23

banner26

banner24

banner25

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran, Togo ve Afganistan liderleriyle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi, Togo Cumhurbaşkanı Gnassingbe ve Afganistan Cumhurbaşkanı Gani ile telefonda görüştü.

GÜNDEM 12.08.2021, 10:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran, Togo ve Afganistan liderleriyle görüştü
banner34

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran, Togo ve Afganistan devlet başkanlarıyla telefonda görüştü.

Türkiye-İran ilişkileri ve bölgesel gelişmelerin ele alındığı görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reisi'yi göreve başlaması dolayısıyla tekrar tebrik etti.

İbrahim Reisi'nin cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye-İran ilişkileri ve bölgesel iş birliğinin her alanda daha da güçleneceğine inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Düzeyli Konsey'in stratejik iş birliği bakımından büyük role sahip olduğunu vurguladı.

Ardından Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe ile görüşen Erdoğan, Türkiye-Togo ilişkilerini geliştirecek hususları ele aldı.

Orman yangınları dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini ileten Togo Cumhurbaşkanı Gnassingbe'ye teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayii alanındaki iş birliğinin, ilişkilerin geliştirilmesi bakımından çarpan etkisi yapacağını aktardı.

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile görüştü.

Görüşmede, Türkiye-Afganistan ilişkileri ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

Orman yangınları dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini ileten Afganistan Cumhurbaşkanı Gani'ye teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan'ın biran evvel hak ettiği barış ve istikrara kavuşması için Türkiye olarak dost ve kardeş Afgan halkının yanında olmayı sürdüreceklerini ifade etti.

24°
açık