banner23

banner31

banner24

Dışişleri Bakanlığı'ndan Irak'a taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığı, DEAŞ mensupları ile yaşanan çatışmada 15 güvenlik görevlisini kaybeden Irak Hükümetine taziyede bulundu.

GÜNDEM 05.09.2021, 14:02
Dışişleri Bakanlığı'ndan Irak'a taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığı Irak güçleri ile DAEŞ arasında yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden 15 Iraklı güvenlik görevlisi için taziye mesajı yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Irak’ın Kerkük vilayetine bağlı Reşit ile Musul vilayetine bağlı Mahmur ilçelerinde 5 Eylül'de Irak güvenlik güçleri ile DEAŞ’lı teröristler arasında çıkan çatışmalarda en az 15 Irak güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiğinin üzüntüyle öğrenildiği ifade edildi. 

Menfur terör saldırılarında hayatını kaybeden Irak güvenlik görevlilerine Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyen ve dost-kardeş Irak halkı ile Hükümetine taziyelerini sunan Bakanlık, Irak’ta huzur ve güvenliği hedef alan bu hain terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını, Türkiye'nin, komşusu Irak’ın terörle mücadelesinde dayanışma içinde bulunduğunu ve her türlü desteği sağlamaya hazır olduğunu bir kez daha vurguladığını belirtti.

26°
parçalı bulutlu