banner23

banner24

Dışişleri'nden Nariman Celal açıklaması

4 Eylül sabahı evine düzenlenen baskın sonrası gözaltına alınıp bilinmeyen bir yere götürülen Kırım Tatar Millî Meclisi Birinci Başkan Yardımcısı Nariman Celal hakkında Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç'ten bir açıklama geldi.

GÜNDEM 05.09.2021, 09:13
Dışişleri'nden Nariman Celal açıklaması
banner46

Kırım Türklerine yapılan yasa dışı gözaltılar, büyük tepki toplamaya başladı.

4 Eylül sabahı, 15 kişi tarafından evi taranan ve bilgisayar gibi özel eşyalarına el konulup gözaltına alınan Nariman Celal, plakası olmayan bir araçla bilinmeyen bir yere götürüldü.

Yaşanan olay üzerine bir çok yerde tepkiler gelmeye devam ederken Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç'ten de bir açıklama geldi. Bilgiç, Kırım Tatar Millî Meclisi Birinci Başkan Yardımcısı Nariman Celal’in dün sabah Kırım’daki evine düzenlenen baskın sonrası gözaltına alınarak bilinmeyen bir yere götürüldüğünü ve henüz kendisinden haber alınamadığını öğrendiklerini kaydetti. Gelişmeleri endişeyle takip ettiklerini söyleyen Bilgiç; Nariman Celal ve onunla birlikte tutuklanan dört Kırım Tatarının bir an önce evlerine ve ailelerine kavuşmalarını dilediklerini ifade etti.

banner34
21°
parçalı az bulutlu