banner23

banner24

Erdoğan: Karpaz'a Türk üssü kurulması muhtemel

Çekya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karpaz'da Türk üssü kurulacağına işaret eden açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 07.10.2022, 13:24
Erdoğan: Karpaz'a Türk üssü kurulması muhtemel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çekya ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Karpaz'a Türk Üssü kurulması muhtemel"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin "Karpaz’a bir Türk üssünden bahsediliyordu. Dedeağaç’a alternatif olacak şekilde. Türk üssü hazırlığımız var mı?" sorusuna yönelik yaptığı açıklamada Karpaz'da Türk üssü kurulacağına işaret etti:

"Bu konuda biliyorsunuz biz kimsenin düşünmediği bir dönemde ne yaptık? İlk işimiz İHA’ları, SİHA’ları Kuzey Kıbrıs’a yerleştirdik. Şu anda İHA ve SİHA’larımız oradalar ve bu söylediğiniz yerle ilgili konuda da yine benzer şeyler olabilir. Bunun olması da zaten haktır. Çünkü Kuzey Kıbrıs’ı dört bir yandan, her yönüyle bizim sağlama almamız lazım. Olsa da olmasa da zaten bizim şu anda kendi ana karamızdan uçaklarımız kalktığı anda zaten anında Kuzey Kıbrıs’ta. Herhangi bir sıkıntı orada da söz konusu değil.

"Aldığınız talimatlarla bu iş yürümez"

Bir de bu akşam Anastasiadis, 'İlla bir görüşelim, konuşalım.' dedi. Araya birilerini de soktu. Dedim ki 'Başkan sen şimdi zaten gidiyorsun.' İki ay sonra ayrılıyor. Dedim 'Böyle bir zamanda bunlar konuşulmaz.' Ayrıca dedim ki 'Siz hep bir yerden bir talimat alıyorsunuz. Bu talimatlarla falan zaten bu işler yürümez.” Onun için bunların ipiyle kuyuya inilmez. Aksi takdirde kuyuda kalırsın."

banner34