banner23

banner24

Erdoğan tarihi müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kamuoyunun merakla beklediği müjdeyi açıkladı. Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi." dedi.

GÜNDEM 21.08.2020, 15:15
Erdoğan tarihi müjdeyi verdi

Türkiye geleceğe bulduğu doğal gaz ile yeni bir sayfa açıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda yaptığı açıklamada, "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini gerçekleştirdi. Sondaj ve sismik çalışmalararımızda en küçük bir dışa bağımlılığımız söz konusu değildir." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem Akdeniz'de hem de Karadeniz'de yeraltı kaynakları için çalışmalarını sürdüren yerli ve milli sondaj gemileri hakkında da bilgi verdi. Erdoğan, "Bugünkü sevinci bize yaşatan Fatih'in yanında, Yavuz ve Kanuni sondaj gemilerimizle dünyanın en önde gelen ülkeleri arasına dahil olduk." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Akdeniz'deki sondaj gemilerinden de müjde beklediklerini ifade etti. Cumhurbaşkanı ayrıca enerjide net ihracat hakkında da bilgi verdi.

"Bugün gelecek nesillere önemli bir miras bırakacağız"

Erdoğan, "İnşallah benzer bir müjdeli haberi Akdeniz'den de bekliyoruz. Kimsenin hakkına gözümüzü dikmeden ama kimseye de hakkımızı yedirmeden hedeflerimize doğru yürümeyi sürdüreceğiz. Enerjide net ihracatçı konumuna gelene kadar bize durmak, dinlenmek yok. Bugün gelecek nesillere önemli bir miras bırakacağız." ifadelerini kullandı.

banner34