banner23

banner26

banner24

banner25

Eren 3 Ağrı Dağı Operasyonu başladı

Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak amacıyla Jandarma Genel Komutanlığı “Eren 3 Ağrı Dağı Operasyonu”nu başlattı.

GÜNDEM 23.01.2021, 13:14
Eren 3 Ağrı Dağı Operasyonu başladı
banner34

Jandarma Genel Komutanlığı; bölücü terör örgünü ülke gündeminden çıkarmak, bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla “Eren 3 Ağrı Dağı Operasyonu”nu başlattı.

Jandarma Genel Komutanlığı resmi sitesinden yapılan açıklamada, “BTÖ’yü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla EREN-3 AĞRI DAĞI Operasyonu başlatılmıştır.

Bahse konu operasyonda; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1.040 personel ve 59 operasyonel tim görev almaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında, “Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 11 Ocak 2021 tarihinde başlatılan Eren Operasyonları, halkımızın desteği ile İNANÇLI, İNATÇI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam etmektedir. Kamuoyu gelişmelerden bilgilendirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

2020’de “Kapan” ve “Yıldırım” operasyonları gerçekleştirildi

2020 yılında, bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri bulundukları yerlerde imha etmek maksadıyla başlatılan Kaplan ve Yıldırım operasyonları başarı ile icra edildi.

Yıldırım operasyonları sona erdi

15 Temmuz hain darbe girişiminin en genç sivil şehidi 15 yaşında İstanbul’da şehit edilen, Halil İbrahim Yıldırım’ın anısına, operasyona ismi verilerek başlatılan Yıldırım operasyonları 10 Ocak 2021 tarihinde tamamlandı.

20°
açık