banner23

banner26

banner24

banner25

Fahrizade suikastıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı

İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastının 3D sahnelemesi yapıldı ve bütün atışların tek bir noktadan gerçekleştirildiği doğrulandı.

GÜNDEM 23.12.2020, 11:20
Fahrizade suikastıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı
banner34

İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin suikast sahnesinin 3 boyutlu modeli enteresan ayrıntıları ortaya çıkardı. 3D sahnelemeyle, Fahrizade suikastı sırasındaki bütün mermilerin aynı yerden çıktığı tespit edildi. Bu tespit İranlı yetkililerin iddiasını doğruladı.

Forbes tarafından yapılan bir habere göre, Fahrizade'nin suikast şeklinde dair iki iddia vardı. Bunlardan biri İranlı yetkililerin öne sürdüğü, suikastın yolun kenarına park edilmiş bir kamyonetin arkasında bulunan uzaktan kumandalı makineli bir tüfek ile gerçekleştirildiği iddiasıydı. Diğer iddiaya göre ise saldırı, daha sonra olay yerinden kaçan 12 kadar silahlı adam tarafından gerçekleştirildi.

3D sahneleme, OSINT (Açık Kaybak İstihbarat) analistleri tarafından yapıldı.OSINT analisti, tüm mermi deliklerinden yola çıkarak tek bir olası atış pozisyonu olduğunu ve böylece beklediğinin tam tersi bir sonuçla karşılaştığını söyledi. 

11°
parçalı bulutlu